پرسش و پاسخ

نحوه درخواست سرویس از شرکت شما چگونه است ؟

ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا با آماده کردن اطلاعاتی از قبیل کد ملی، نام، شماره تلفن، آدرس و ... با بخش فروش شرکت بیتا به شماره 66946454 تماس بگیرید و در خواست خود را اعلام نمایید. سرویس بین 3 تا 4 روز کاری تحویل داده خواهد شد.

خط تلفن من به صورت فیبر نوری است آیا می توانم از سرویس شما استفاده کنم ؟

اگر در محدوده تحت پوشش شرکت بیتا می باشید بله.

مودمی که شما عرضه می کنید چیست؟ مودم را حتما باید از شما تهیه کنم؟

مودم های شرکت بیتا Tp-Link هستند و با گارانتی یک ساله از طرف شرکت وارد کننده، عرضه می شوند. مودم را خودتان نیز می توانید تهیه کنید.

آیا فقط زمانی که فایلی دانلود کنم از حجم سرویس کم می شود؟

خیر. تمامی ارسال و دریافت هایی که روی بستر اینترنت انجام می دهید از حجم سرویس شما کم می کند. این شامل update های نرم افزارهای مختلفی که بر روی کامپیوتر خود نصب کردید نیز می شود که معمولا بدون اطلاع شما update می شوند.

تفاوت سرویس حجمی و نا محدود در چیست؟

در سرویس حجمی دو فاکتور تاریخ و حجم دخالت دارند به این معنی که سرویس شما تنها زمانی اعتبار دارد که هم تاریخ قرارداد به پایان نرسیده باشد و هم حجم ترافیک تمام نشده باشد اما در سرویس نامحدود، حجمی تعریف نمی شود و پهنای باند به نسبتی که به آن ضریب شراکت می گوییم تقسیم می شود بنابراین در سرویس نامحدود پهنای باند تضمین ندارد .

نحوه اطلاع رسانی شما زمانی که سرویس رو به اتمام می باشد به چه شکل است ؟

3 روز مانده به اتمام قرارداد، هر روز یک sms برای شما ارسال می شود همچنین زمانی که مانده حجم شما به زیر 500 مگا بایت برسد sms ارسال خواهد شد.

آیا مانده حجم در انتهای هر ماه به ماه بعد منتقل می شود؟

حجم شما در همان دوره قرارداد معتبر است، مثلا در سرویس 3 ماهه حجم برای 3 ماه و در سرویس 1 ماهه حجم برای 1 ماه معتبر است.

تفاوت Kb و KB چیست ؟

منظور از Kb، کیلوبیت است و واحدی برای اندازه گیری پهنای باند اینترنت است. منظور از KB كيلوبايت است كه واحد اندازه گیری حجم می باشد. هر 8 بیت یک بایت است . پس مثلا با پهنای باند 512Kbps سرعت دانلود شما 64KB خواهد بود.

ساعات رايگان چیست و آیا برای استفاده از آن به نام کاربری جداگانه ای نیاز است؟

در ساعات 2 الی 7 صبح میزان استفاده شما از حجم اصلی کم نمی شود و رایگان است. نیاز به نام کاربری جداگانه یا خاموش روشن کردن مودم نیست و فقط لازم است حساب کاربری شما معتبر باشد (هم از لحاظ تاریخ قرارداد و هم از لحاظ حجم).

منظور از شبانه نیم بها چیست؟

در سرویس های شبانه نیم بها، در ساعات 2 الی 7 صبح نیمی از حجم مصرفی شما از حجم اصلی کم می شود.