پرسش و پاسخ

رانژه خط چیست؟

هدایت خط تلفن مشترک به سمت تجهیزات اینترنت پرسرعت و ارسال بوق تلفن و Data به صورت همزمان به سمت مشترک را اصطلاحا رانژه خط می گویند.

اگر فایلی دانلود نکنم از حجم ترافیک من کسر می گردد؟

حجم ترافیک به معنای مجموع حجم اطلاعات دریافتی و ارسالی می باشد و این شامل مرور صفحات وب، استفاده از مسنجر های مختلف، ارتباطات صوتی و تصویری و بروز رسانی ویندوز و آنتی ویروس ها و موارد مشابه می گردد.

چرا مشکل کندی سرعت وجود دارد؟

کندی سرعت اینترنت به عوامل زیادی بستگی دارد:

  • بعضی از افراد هنگام استفاده از اینترنت از ابزارهایی جهت عبور از فیلترینگ استفاده می کنند که در این گونه موارد سرعت دسترسی به اینترنت وابسته به سروری می باشد که خارج از سایت بیتانت بوده و پس از حذف نرم افزار مربوطه سرعت ارتباط به حالت عادی برمی گردد.
  • در بعضی موارد کندی، بدون اطلاع مشترک نرم افزاری مانند نرم افزارهای فایل شیرینگ و بروز رسانی های ویندوز، بخشی از پهنای باند مشترک را در اختیار گرفته و در نتیجه هنگام مرور صفحات وب و دانلود، کندی وجود دارد.
  • در صورتی که کامپیوتر مشترک از نظر نرم افزاری و یا سخت افزاری در شرایط مناسبی نباشد ممکن است تاثیر نامطلوبی در مرورگر های وب ایجاد کند.
  • استفاده از DNS هایی به جز سرور های DNS شرکت بیتانت.
  • ممکن است به دلیل نویز بر روی خط تلفن سرعت ارتباط مودم ADSL زیر حد استاندارد باشد. برای چک کردن این موضوع می توان وارد صفحه مودم که معمولا آدرس 192.168.1.1 می باشد شد و سرعت ارتباط را چک کرد. این عدد باید بالای 2000Kbps باشد. نکته: در صورتی که از سایت bitanet.net با سرعت بالا دانلود می کنید، این مشکل بر روی سیستم شما وجود ندارد.
  • در صورتی که موارد بالا کنترل شد و همچنان کندی سرعت محسوس باشد، احتمال خرابی و کندی از سمت سرویس اینترنت شرکت ارتباطات زیرساخت و یا شبکه داخلی شرکت بیتانت وجود دارد که در این گونه موارد می توان از بخش پشتیبانی استعلام کرد.

در گوشه صفحه ویندوز سرعت ارتباط را 100Mbps یا 54Mbps و موارد مشابه نشان داده می شود این به چه معناست؟

این عدد نشان دهنده سرعت ارتباط کامپیوتر شما با مودمتان است که از طریق کابل یا وایرلس می باشد. این سرعت بر اساس مگابیت بر ثانیه و چند ده برابر سرعت اینترنت شماست.

در تنظیمات مودم مقادیر VPI/VCI چه اعدادی باید باشند ؟

VPI : 0 , VCI : 35

برای استفاده از سرویس شبانه رایگان و یا نیم بها چه باید کرد؟

به طور اتوماتیک ترافیک مصرفی بین ساعات 2 تا 7 صبح رایگان یا نیم بها محاسبه می گردد و نیازی به روشن خاموش کردن مودم یا نام کاربری جداگانه ای نیست.

دستور Ping چیست ؟

ارسال بسته های 32 بایتی به مقصد مشخص و برگشت آن به وسیله این دستور انجام می پذیرد و زمان آن و میزان بسته هایی که برگشت می خورد مورد محاسبه قرار می گیرد.